Winnica Chodorowa / EST 2010
Winnica Chodorowa
N 49° 39’ 41.1604” / E 20° 54’ 59.5312”

Region

Dlaczego własnie tu?

Historia winiarstwa w Polsce jest tak długa, jak jej chrześcijaństwo, a Małopolska już od XIV wieku stanowiła jeden z głównych ośrodków winiarskich. Przez Małopolskę prowadził główny szlak transportowy win Węgierskich w XVI-XVIII w. W piwnicach wielu miast składowano tokajskie wina. Ciepłe wiosny, gorące lato i delikatna jesień sprawiają, że region ten pozwala na hodowlę winorośli i produkcję wysokogatunkowego wina. W 2013 r utworzono Małopolski Szlak Winny, który będzie obejmował także Winnicę Chodorowa.

Podłoże Winnicy Chodorowa stanowią gliny, które sprzyjają powstawaniu win bogatych w alkohol i glicerynę. Odpowiednie nasłonecznienie, brak zastoisk mrozowych i dobra ekspozycja słoneczna sprawiają, że winorośl ma dobre warunki do dojrzewania dzięki czemu powstaje wysokiej jakości wino.

Winnica Chodorowa to nie tylko wino. Naszych gości zapraszamy do odwiedzenia pobliskich zabytków architektury drewnianej, licznych wyciągów narciarskich oraz pobliskich jezior – Rożnowskiego i Klimkówki. Pobliski Karpacki Szlak Rowerowy to wyjątkowa gratka dla miłośników jednośladów. W niewielkiej odległości znajdują się licznie odwiedzane przez turystów Krynica Zdrój oraz Stary i Nowy Sącz – miasta o niezwykłej historii i niepowtarzalnym klimacie, w których spróbować można przysmaków kuchni regionalnej. Naszym gościom, którzy zdecydują się na kilkudniowy pobyt, pomagamy zorganizować nocleg, a także transport między naszą winnicą a wybranym hotelem.